Історія Стародавніх народів .Троя-1,-2,-3. Атлантида. Аратта

                                           

                                    Історичне коріння українців в контексті древніх народів . 

Передмова.

Читатиметься історія древніх народів , можливо , не легко через багато незнайомих міфічних персонажів. Від себе хочу звернути Вашу увагу на те , що я випадково натрапив на сліди древніх цивілізацій , читаючи книгу Степена Наливайченка “Індійський міф , український коментар ” , де за “Махабгаратою” , чи то за “Рігведою” згадувався герой Сканда . Пізніше випадково переглядав сайт  http://spadok.org.ua/tavriya/atlantyda-perebuvala-na-mistsi-suchasnogo-krymu  .  Подумалось , а що як легендарний острів Сканда має відношення до Атлантиди і до півострова Крим . А дальше пішли фантазії : Гора Арарат – могла бути горою МІТРІДАТ , яка знаходиться в сучасному місті Керч ,що під час біблійного “Всесвітнього ” потопу врятувала народ Атлантиди (ареал Азовського моря ) . А що ,як пізніше деякі племена , які мігрували в сторону Кавказу , перенесли первісні назви і легенди на Закавказзя в Іранське нагір’я біля озера Урмія і дали назву сучасній горі Арарат . В такому випадку можливе логічне пояснення “Всесвітнього” потопу ( затоплення прибережжя ареалу Азовського моря, яке колись було озером Меотида – грецька назва “Царство Аїда” ).

Трипільське-городище-–-вигляд-зверху

              Нова версія походження назви Україня .                                         Зайшовши на лекцію академіка Залізняка про розкопки Небелиці , я почув , що в трипільських поселеннях (Тальянки, Небелиця , Майданецьке і др.) городища по периметру огороджували УКРІПЛЕННЯм  із цільних  дерев’яних брусів, які закопували в землю вертикально в один ряд . Ззовні укріплення викопувався рів з водою. Жителі такого укріпленого поселення і могли називались українцями – мешканцями укріплення . Можливо навіть що перше величезне допотопне укріплення було зведено жителями Атлантиди з  метою захисту від Гіперборейців , але є великі сумніви .

За Геродотом територія Атлантиди була 3000 стадій (540 км) з Заходу на Схід , на 2000 стадій (360 км) з Півночі на Південь. З Півночі , Сходу і Заходу  Атлантиди було викопано рови з огородженням типу укріплень для захисту від ворожих племен . Саме слово укріплення збереглось в українській мові , як Кремль , Кріпость , грецький Акрополь(Укропіль) – культове приміщення , яке будувалось по аналогії з первісними Акрополями , збудованими в Атлантиді …        Цитата з розповіді Платона « … В Атлантиді “… був і храм, присвячений одному Посейдону, що мав стадію у довжину, три плетра завширшки й відповідну цьому висоту”. Це значить, що в довжину храм мав 190 м, а завширшки 90 м. Пропорція 2:1 досить звичайна для грецьких храмів .     http://spadok.org.ua/tavriya/atlantyda-perebuvala-na-mistsi-suchasnogo-krymu

 

.

1.Зв’язки українського письма з шумерським клинописним і санскритом.                                            Індійсько-Санскритське коріння. 

 

history

Основою української мови є слова , які виникли після того,як древні протоукраїнські (Прототрипільські) допотопні ! племена вперше ПРИРУЧИЛИ КОРОВУ , за археологічними дослідженнями близько 7000 років до н.е. , навчились ОРАТИ землю і СІЯТИ зерно . Доказом цього є українське слово “Орати”. В   українській мові слово ОРАТИ – первісно означало обряд засівання зерна в землю , під час якого голосно промовлялись священні молитви. В російсьій мові слово ОРАТИ – означає голосно кричати. Тобто проторосійські племена не розуміли правильного значення слова… Під час вивчення мови Санскрит, на якій написано древні Веди, учені дійшли висновку, що 50 % слів санскриту складають слова Української мови. Це підтверджує те , що українська мова древня і письмо її виникло дуже давно…    ( Рукопис “Рігведи” написано мовою санскрит близько 3000 років до нашої ери ).

history

Можливо існує пряма залежність: чим більше чорнозему – тим давніше починалось орне землеробство . В Україні найбільші площі чорнозему , що доказує велику давність освоєння орного землеробства.

А що , як мова санскрит – це мова племен, що  в давні часи жили в Циркумпонтійській зоні (прибережний ареал , в основному, Північного s Південного узбережжя сучасного Чорного моря ) і розмовляли на пракритах – мовах подібних до санскриту і до шумерської мови .  Наприклад :

Троя і Трипілля .         Стародавня Троя мала і друге ім’я – Іліон . Там жили ілірійські племена (сансктитське  Іл – це український чорнозем,  намул , земляний кисіль, по-російськи також буде Іл ).   В індійській міфології Іла – донька Ману, тотожного легендарному НОЮ. Іла – вона ж Іра(Зоря) . З ім’ям Іла-Іда-Іра пов’язаний етнонім  ІЛІРІЙЦІ і ТРОЯ. Друга назва Трої – Іліон .   Ілірійські племена  (здається за “Рігведою”) , а вірогідно сюди відносяться і  протоукраїнські і проторосійські племена , фракійці/трери/лелеги ,  фрігійці/бгрігійці/вірмени з грузинами ,  троянці/теукри ,  лідійці,  карійці,  етруски/(г)ектавруски ( латинське ім’я Октавіус,  музична октава=8 , землеробська міра землі гектар ) і вірогідно всі малі народи Кавказу– на мою думку,  всі вони є прототроянські племена із затонулої Атлантиди  і племен Гіпербореї  .

Племя Лелегів (хатська мова) , або КАРІЙЦІВ ,  називалось і Лулуху(хетська мова) . Лелеги – це племена ТРЕРів , або троянські ТРЕРеги-лелеги . ЛулуХух при перестановці складів читається, як ХУХУЛ (горячий іл), або по-українськи хохол, що на мові санскрит означає хох/гог-Сонце/жовтий і улу-ол – вода/синій іл/намул . Може ЛЕЛЕГИ – це є легендарні ” Венеряни”  .

.

 2.Шумерське коріння української мови.

 

Кам'яна Могила

history

 

 

Грецький міф про Семелу-Землю і її зв’язок з шумерско-вавилонською богинею Ішкур . Головний доказ того ,   що шумерська мова має пряме відношення до української мови: саме слово ЗЕМЛЯ – це аналог слова ШУМЕРЯ/СУМЕРЯ . За грецьким міфом Семела була царівною, дочкою Кадма . В Семелу закохався Зевс і в них була дитина – Діоніс . Проти їх союзу була дружина Зевса Гера – аналог слова Гура/Кура/Кора ( Корова по-українськи ) . Геродот переказав і другий варіант цього міфу, де замість Зевса виступив Геракл , а заміть Семели – змієнога Діва – дочка Боритена (Дніпра) . Від їхнього союзу народилось три сини – Агатирс, Гелон і Скіф . На мою думку , богиня Гера в першому міфі означає санскритське плем’я Куру  , тотожне троянцям . Друга назва троянців – теУкри .

клинопис

А що , як у давньому Шумері і Вавілоні (БабІлон) богинею родючості була ІШКУР/грецька Афродіта/римська Венера . Інтерено , що давня Троя мала і іншу назву – Іліон (порівняйте БабІлон ) . По-українськи  – Ішкур – це Іскор . Древнє найменування предків українціів- ІСКРОВИКИ – споріднені племена :  КАРІЙЦІ/КУРІЙЦІ, ТЕУКРи/ТРОЯнці і ТРЕРи/тРереги/рюрики ( усі так звані Ілірійські племена ) .Також шумерська Ішкур – це сірійська Атаргатіс, або фінікійська Астарта .  Ім’я троянського героя Гектор ( латинський Октавіус , октава , гектар )  –  по-українськи звучатиме Осьмомисл . Величезний Архів Протошумерських !!!  клинописних знаків зосереджено біля м.Мелітополь в природному кургані – Кам’яній Могилі . Вік цих клинописних знаків більше 7000 років до н.е. – тобто вони допотопні і старіші за власне шумерські на пару тисячоліть (А. Кифішин “Дослідження протошумерських письмен Кам’яної Могили”). Можливо на гротах є і клинописні зображення Трійці (Тризуб), але на це питання можуть напевно дати відповідь археологи  .
До речі шумерське місто Ур – це Кур (Гур) , племінне місто племені Куру . Аналогічно – місто кУрук .

 

 

.
3.Спарта і спартанці. Козаки.

.

spartanskiy-voin-s-oruzhiemSpartaMapВ індійській міфології санскритська  сПартха – це  земля ( скоріше всього придатна для землеробства ) , Земля/Семеля/ШУМЕРЯ-сПарта – це земля-корова , кормилиця  за давніми уявленнями . У грецькій міфології Спарта була дружиною Лакедемона, сина Зевса . Тому інша назва спартанців -Лакедемонці .  Прітха(санскр.) – це також Перша Іскра.  Лагуда ( санскр. Laguda ) – кий , палиця , дрючок – можна співставити з іменем Лакедемон  .  В цей ряд стають древні держави Лідія ( Блідія  ) , Лакедемонія – Спарта  і сучасна Полтава/Партхава  .  Лагуда – галуза ( виноградна ) , палиця , очеретяна тростина ( у козаків ) виступає тут символом влади , як жезл правосуддя , данда ( плем’я Дандарів , Дарданів – жезлодержців/кімерійців ) – Кий (довга палиця) правосуддя – в жерців був символом жрецької влади , як в пізніших священників-монахів – дерев’яна палиця . В зв’язку з цим етнонім Кімерійці , напевно , потрібно зв’язувати зі словом Кий – КийМерійці , а не тільки шкурою чорного бика . Цікаво , що в тисячолітньому Боспорському царстві , столицею якого було сучасне місто Керч , була  царська династія Спартокідів на межі нової ери . Цікавий грецький міф про походження спартанців : вони виросли із посіяних Кадмом  в зорану землю зубів убитого дракона . Спартанці постали з землі в повному військовому спорядженні і бились між собою , поки їх не залишилось п’ятеро ( Пандчали – печеніги ) . Лакида-Кий-ломака – це жрецький символ влади в той час, як Спис був символом воїнської влади  і знаком Аполлона . Лакида-лагода в українській мові має суддівське використання – лагодити , злагода.   Спартанці – це ще кімерійці , якщо розглядати їхню культуру в часовому відрізку . Їхні племена очолювали представники жрецької верстви .

zaporozhets2

У козаків – представників воїнської верстви  , уже скіфів , символом  влади були стріли . Стріли на санскриті – це ШАРа (чара) тому , що шара – це очерет, комиш , а перші козацькі стріли робились з очерету .

 

 

.
4. Атлантида – історичний Гордіїв  Вузол. 

(С.Наливайко”Українська Іноарика”, стор.18 ; Діалоги Платона “Тімей”, “Критій” , Вікіпедія )

 

кимер)

aphanagoria

За Платоном в древньому острові Атлантида священною твариною був Бик . Бика приносили в пожертву , а верховним божеством Атлантиди був Посейдон (Посій Дон) , озброєний ТРИЗУБЦЕМ (Трішула ) . Згідно новим теоріям поняття Атлантиди потрібно відносити не строго до острова , а до морської акваторії разом з островом , затопленої під час Всесвітнього потопу (декількох потопів : перший – на межі 11500 років до н.е. , другий -на межі 4500 років до н.е. –  по Ю. Шилову ) . Ця територія (Атлантиди ) знаходиться на сучасному морському дні АЗОВСЬКОГО моря . Людство пам’ятає , що Азовське Море було озером Меотидою – ще греки вважали , що їхні предки знаходяться на дні Меотиди ( царство Аїда ) . Глубина сучасного Азовського моря не перевищує 20 метрів . До Атлантиди пряме відношення має Крим , і якраз КРИМ міг бути тим легендарним островом Атлантида ( вАдЛантида ) в традиційному розумінні – тому , що в древніх мовах поняття острів і півострів часто взаємозамінювались.

Можливо первісна гора Арарат , на якій врятувався Ной , знаходилась на території Криму і була горою Мітрідат в м.Керч/Пантикапей . Прототроянські ілірійські племена , серед яких могли бути майбутні племена азербайджанців , вірмен ,грузин і др.меньших народів Кавказу , навіть забутих історією – могли бути протофрігійцями і др. древніми народами , перенети міфологему-легенду про Всесвітній Потоп з берегів післяпотопного  Криму на Закавказзя і  дати назву Кавказькій горі Арарат ( гУрарат ) . Це переселення на Кавказ відбулось після потопу . Майбутній знак ТРІЙЦІ (тризуб) , був головним знаком Атлантиди ще в допотопні часи і означав три стихії – землю , небесний вогонь і воду (санскритські Шіва/Брахма/Вішну ) . Також для землеробів Атлантиди , які і винайшли орне землеробство , Трійця означала : Брахма – зима тому , що суфікс -хма і -зма подібні , Вішну – літо , хоча по-українськи логічніше віднести до Весни , іШіва – весна і осінь тому , що Шіва творець весною ( Сіє зерно , Ярило ) і руйнівник восени ( Сивий збирач урожаю , Асень , Світовид ) .

черешня

Значить півострів Крим – це , окрім затонувшої Атлантиди , і легендарний острів Сканда ! , який згадується жерцями Індії ,як божество шестиденного немовля, що пепремагає асура Маю з міста Тріпури (аналог нашого Трипілля ) .
У Платона описано допотопну острівну державу Атлантиду , розміри якої в довжину – 3 000 стадій (540 км) , в ширину – 2 000 стадій (360 км) , якраз співвідносяться з розмірами півострова КРИМ ! Сучасні розміри півострова Крим : із Сходу на Захід – 324 км , із Півночі на Південь – 207 км ( Кримський півострів, Вікіпедія ) . Розмір рівнини давньої Атлантиди складав – від гирла Дунаю до дельти Дона рівно 540 км… По периметру чотирикутника дійсно , як і мовлено , були гори  –  Донецький кряж , Кримська яйла та румунські південні Карпати . Південним рубежем Атлантиди служив за переказом Платона  Атлантичний океан , який цілком міг тільки називатись океаном , а бути давнім Чорним морем .    :  http://spadok.org.ua/tavriya/atlantyda-perebuvala-na-mistsi-suchasnogo-krymu

meganom1

Atlantis_Map

Столиця острова Атлантида – називалась Мегаполіс ( в передачі грецькою мовою ) . Згідно Платону , столиця розміщувалась на узвишші ,  в 50-ти стадіях від моря (8-9 км) . Це узвишшя , з великою долею вірогідності – згаслий вулкан недалеко від Судака . Цей вулкан має специфічну форму , яка показує на карті магнітних полів ідеально правильні концентричні кола . Найближча точка на березі – гора Меганом на мисі Меганом .           ( http://kabel-meganom.com.ua/meganom.html#sthash.1csCk3SA.dpuf ) . Відстань між горою і підводним вулканом -18 км , що дорівнює 100 стадіям . Якщо стояти коло моря , то і до гори буде 50 стадіїв , і до центра острова – 50 стадіїв . Знаходження теплого джерела теж легко пояснити – Крим щедрий на термальні води , а тут ще і згаслий вулкан . За описами Платона , центр Атлантиди бог Посейдон окружив трьома водяними ровами і двома сухопутніми кільцями – що дуже нагадує Авестійську Вару , збудовану Йімою на ” Західному березі моря” .              http://atlantis-motherland.com/images/Atlantis_City.jpg

history

Atlantis_City

Крім , власне Атлантиди , можна розрізняти також допотопні острови , або рівнини Меотійської низовини під іменем Едем , які після Біблійного Потопу перетворились на підводні острови Ад (по-грецьки Аїд) . Корінь слова Ад і Едем – це слово вОда (вОдеса, вЕдем) . До речі , татарською мовою слово “ад” означає “острів”. Греки їх назвали “Атланти” .
Накінець , потрібно сказати про причини затоплення Атлантиди . Згідно Платона, потоп викликала війна між жителями Атлантиди і Гіперборейцями ,які могли належали вже до кімерійських племен , на відміну від троянських племен атлантів . Авестійська Вара пішла під воду тому , що Йіма чинив зло і бог Шіва наказав жителів Вари . З наукової точки зору , підняття рівня води в озері Меотида могло відбутись:1. внаслідок землетрусу на Кримському півострові , 2. внаслідок опущення морського дна через землетрус в районі протоки Дарданели ( територія сучасної Туреччини ) , 3. внаслідок глобального потепління , яке спричинило підняття рівня води в Середземному морі і прориву морської води через вперше утворену протоку Дарданели в акваторію Чорного моря ( http://spadok.org.ua/tavriya/atlantyda-perebuvala-na-mistsi-suchasnogo-krymu ) . В любому випадку піднявся рівень води Чорного моря , а пізніше через Кeрченську протоку морська вода хлинула в Меотійське озеро .
Етнічний склад населення : 1. населення Атлантиди – прототроянські (майбутні ілірійські ) племена , щот розмовляли на пракритах ;  2. населення Гіпербореї – протокімерійські племена , які також розмовляли на пракритах , і в основному були предстаниками катакомбної археологічної культури. В майбутньому із цих племен утворились всі європейські і азійські народи …

 

.

 

5. Аратта.

 

history Аратта – безсумнівно саме поняття має відношення до України . Виникнення Аратти передувало Шумеру! Хоча ставлення “Махабгаратти” (Карна-парва 8-ма книга) до Аратти негативне  –  негативно до араттсьтких племен Куру ставляться брахмани із племені Пуру-пандавів  . Але це не повинно зупиняти нас від дослідження багатого і найдавнішого цивілізаційного спадку . Аратта – це умовне цивілізаційне поняття , яке виникло в дуже древні часи . БгАратта-сучасна назва Індії ( Богородиця? ) проходила багато етапів розвитку : первинна Аратта -1А (Карпатська) раннього палеоліту  – час існування 70 000 – 11 500 років до н.е. , Аратта – 1Б (Кримська) часів допотопної Атлантиди  – час існування 50 000 – 11 500 років до н.е.      Післяпотопна  Аратта – 2 ( Аратта-0 по нумерації археолога Юрія Шилова ) , вона ж Трипільська Цивілізація  розквітла в період 10 000 – 3 000 років до н.е. на території Подніпров’я в часи середнього палеоліту (за Юрієм Шиловим “Аратта,чи Шумер” стор.14 ) .  Аратта-1А , Аратта-1Б  і Аратта-2 сприймались як еволюційно прогресивні . Пізніші Аратти поступово (Аратта -3 , Аратта-4 ) ставали все більше регресивними . Зародившись на території сучасної України , поступово з міграціями аратських племен , поняття Аратта розповсюдилось по різних територіях : Трипільська  Аратта – 2 , хатська Аратта – 3А (територія Туреччини) , вірменська Аратта – 3Б ( 3 000 років до н.е. ) і індійська пенджабо-сіндська Аратта – 4, вона ж Хараппа . З часом поняття Аратта почало приймати негативний відтінок насамперед через первісний матріархат і культ золотого Тельця в троянських племенах . У пізніх Араттах на перший план виходять кімерійський  , а згодом і молодий протестний скіфський культ Сили .
Слід зазначити , що існувала первісна Аратта -1А і Аратта -1Б раннього палеоліту десь приблизно в 70 000 – 11 500 роках до н.е. (В.Кобилюх “Праукраїна і санскрит”) . Аратта-1А розміщувалась в Карпатах – саме слово Карпати перегукується із словом Аратта = кАр(п)ат(т)а = хАраппа = БгАратта (самоназва Індії) . В цей час Північний Полюс був над територією Швеції за однією із версій , що зумовило на території північніше Карпат розміщення вічної мерзлоти . За другою версією розташування Північного Полюса не змінювалось , але на Північ від Карпатських гір все одно розташовувалась Вічна Мерзлота . Після зміни розташування Північного Полюса на сучасне розташування , або просто внаслідок глобального потеплення приблизно 20 000 – 11 500 років до н.е. на 5 – 10 градусів по Цельсію , Вічна Мерзлота відступила від Карпатських Гір і відбулось глобальне підняття рівня Світового Океану на 50-100 метрів , що зумовило первісний Біблійний Потоп . Аратта -1А (Карпатська) і Аратта-1Б (Кримська) збереглась у пам’яті древніх племен , як міфічний острів Фуле ( Туле ) , а також гіпотетично Аратта-1Б була для деяких племен Меотійської низовини під назвою Едем . Роль острова Фуле(Туле) виконували незатоплені передгір’я Кримських і Карпатських гір , а можливо і Кавказу- височини і плато . Залишки назв міфічного Туле ,відомі на Україні  – височинаТовтри (Толтри ) на Чернівеччині ,Тернопільщині і Хмельниччині по руслу Дністра в Карпатських передгір’ях і височини Кримських гір , стара назва яких Тавр також подібна до слова Товтри .    Поряд з Карпатською Араттою-1А , яка виникла 70 000 років тому ,  дещо пізніше , внаслідок поступового потепління , приблизно 50 000 років тому , зародилась Кримська Аратта-1Б в низовині Меотійського Озера (майбутнього Азовського Моря) і передгір’ях Криму . Аратта (1А і 1Б )  – це умовне цивілізаційне поняття . Ахейські племена Гіпербореї згодом назвуть умовну Кримську Аратту-1Б  Атлантидою .

Національний Парк "Подільські Товтри"

Саме слово Туле – могло означати тулитись в Карпатських , або Кримських печерах , які зберегли до наших днів сліди перебування : на Закарпатті біля річок (село Королеве-древній стоянці – 1 000 000 років) , стоянці печери Вертеба на Тернопільщині -30 000 – 5 000 років , стоянкам по Дністру на Чернівеччині (село Молодове – 50 000 років ) . Археологи на Чернівеччині знайши Молодовську археологічну культуру із слідами людського житла віком 70 000 – 50 000 років до н.е. і єдине , поки що знайдене , у світі первісне печерне житло для однієї людини з кісток мамонта , викладених у формі курячого яйця (перегукується з міфом про Всесвітній зародок) (дослідження Лайла Борста) . На Закарпатті в селі Королеве – стоянку давніх людей раннього палеоліту на березі ріки Тиса віком 1 млн. років !  Первісна цивілізація Карпатської Аратти-1А поступово спускалась по берегах річок  до Чорного моря і поклала початок цивілізації Атлантиди – Аратті -1Б . Аратта -1А була не землеробською і базувалась на збиральництві і мисливстві , а зародилось землеробство в Атлантиді за часів Кримської  Аратти-1Б приблизно 30 000 років до н.е. на рівнинах Меотійської низовини , хоча доказів цього на даний момент немає . Перша , доказана архівними пам’ятками (в гротах Кам’яної Могили) , землеробська Аратта -2 , або Трипільська культура ( точніше Трипільська Цивілізація) існувала в період 12 000 – 3 000 роках до н.е. і описана на гротах Кам’яної Могили (біблійний потоп був не один , а як мінімум в 11 500 роках до н.е. і  на межі 4500 років до н.е. ) .
Слово Аратта – Хараппа – кАр(п)атта на мою думку пов’язано з поняттям землеробства наступним чином : в гротах Кам’яної Могили поблизу Мелітополя описано період династії Сухура (допотопний Короп шумерської міфології Suhur Alal) – з роками правління династії 5800 – 5700 років до н.е. ( Юрій Шилов “Історична Аратта , чи археологічне Трипілля”, стор.12 ). В слові Сухур є два склади Suh – Soh санскр. – соха , ріг оленя, кози і т.д. і Ur санскр. – основа , фундамент , або по-українски урита (соха) , тобто урита в землю ораюча соха (ріг) .  Друге слово Alal – (Aral) – означає поняття “орати землю” . В слові (к)Арпатта , префікс “Кар-” може звучати і “Гар-” , а в українській мові буква “Р” часто замінюється буквою “Л” – получиться префікс Gal . Gal – в санскриті означає слово “Плуг” , а Gar (українське нагар) також має значення – чорнозем, кисіль (шумерьке Кіш ) і Al – річковий іл (той же проораний чорнозем) . Останнє дуже важливе , в світлі походження назви українців , значення слова Gar – Горець, Гора , Угрин .
На мою думку первісні жерці (гуди -гути -сути – утуги Кам’яної Могили ) побачили , як риба (короп) риється в річковому намулі (іл) і дали назву рибі, що риється в річковому намулі “Короп” , по аналогії з ораючим плугом .

history

По цих ознаках можна стверджувати , що землеробська династія Сухура уже в той час ( 6 000 років тому ) без сумніву була землеробською і знала про орання землі плугом (гіпотетично ці знання зародились в Атлантиді )  . А суфікс -Та в слові Аратта означає територію землі (санскр. ta – земля ). Якщо брати слово Курпати – склад Kur (санскр.) – куритись , диміти виник раніше землероського поняття і пов’язаний з вогнем , про що мовиться в синонімічному понятті до Аратта – LamKur(ru) ( згідно прочитанню протошумерських написів шумерологом Кифішиним , дивись Ю.Шилов “Історична Аратта , чи археологічне Трипілля , стор.10 ). До речі це пітверджує народність Лемки (білі хорвати) , первісно Лемкури – які курять ( розпалюють і піддержують вогонь – pLemKur – Плам’я Куриться , що наштовхує на думку про загадкову традицію трипільців і слов’ян при переселенні палити поле …
Не важко помітити , що саме слово СУХУР дуже подібне до слова Сукур , а в давнину в “Рігведі” було описано плем’я КУРУ , яке пов’язують з майбутнім поняттям Кравенці.Це можливо споріднені слова . Таким чином і в протошумерській мові і в санскриті є кореневі слова з яких в майбутньому утворилось поняття Українці, Україна , укри (угри) вже 6000 років до н.е.

 

.

– Розглянем історичні періоди Аратт:

.

Карпати

6.Аратта-1А , Карпатська .

.

(к)Ар(п)атта-1А  (70 000-11 500 років до н.е., ранній палеоліт). Характеризується збиральництвом і мисливством . Зосереджена на півдні Карпатських гір в льодовиковий період – північніше була вічна мерзлота . В цей час жерці підтримували священні вогнища – ватри . Ареал Карпатських гір зберіг палеолітичні стоянки – на Закарпатті біля містечкаКоролеве виявлено 15 культурних шарів , вік найдавнішого і найглибшого 15-го шару на 12-и метровій глубині сягає 1 млн. років до н.е. (ранній палеоліт) !  Це час існування людей , що жили в гірських печерах – біля села Молодове в Чернівеччині на Дністрі знайдено стоянку віком 40 000 років до н.е. і яйцеподібне печерне житло древньої людини , виложене з кісток мамонта . На сьогоднішній день поки , що яйцеподібне житло знайдено в одній кількості …

Палеолітичні сопілки. Стоянка Молодове  50000 років до н.е.

 

Печерне житло. Стояна Межиріч 15000 років до н.е.

( В.Кобилюх ” Праукраїна і Санскрит” ) . Існування Аратти-1А закінчилось  приблизно в 20 000 – 11500 років до н.е. у зв’язку із зміною розташування Північного Полюса на сучасне за однією із версій , або глобальним потеплінням за другою версією . Результатом цих подій стало закінчення льодовикового періоду і відступ Вічної Мерзлоти від Карпатських гір і Північних територій сучасної України .

.

Аратта – 1Б , Кримська (Атлантида) .

 

мамант

Аратта-1А – це класична (Кримська) Атлантида , описана Платоном в його діалогах “Тімей” і “Критій” під назвою Атлантида . Для деяких племен Меотійської низовини  Аратта-1Б носила назву – Едем . Гіпотетично на обширній території Атлантиди зародилось землеробсво , тому племена , які заселяли Атлантиду згодом почнуть називати збірним умовним поняттям : ілірійські племена . Назву “ілірійські племена” потрібно пов’язувати з чоноземом , друга якого Іл , кисІль . Землеробство сприяло виведенню зернових культур . В Атлантиді  як згодом розповівдав Геродот , існувавКульт Бика  , що вказує на приручення Бика і Корови , яке призвело до винайдення орного землеробства . За переказами Платона знаком Атлантиди  був знак Трійці – сучасний Тризуб .                                                                                      Залишки Атлантиди знайдено на території Криму у вигляді палеолітичних стоянок :  Киїк-Коба , Старосілля , вік яких близько 30 000 років до н.е.  Древні греки , ровесники Платтона , ще пам’ятали про затонулу Атлантиду , тому їх “тягнуло” до берегів Криму . Наприклад греки вважали , що біля мису Меганом в одній із печер згаслого вулкану Кара-Даг знаходиться тайний вхід в царство мертвих . Цю печеру і зараз можна побачити , вхід до неї відкривається під час морського відливу .                                  Американські вчені вважають, що раніше на місці Чорного моря було невелике прісне озеро , яке оточували долини родючих земель. Причиною загибелі населення у цій долині став потужний потоп з боку Середземного моря . Ця ідея була висунута морськими геологами Уільямом Раяном (William Ryan) і Уолтером Пітменом (Walter Pitman) з Колумбійського Університету (Нью-Йорк, США) у книзі “Noah’s Flood”, опублікованій у 1997 році . Їхній висновок ґрунтувався на вивченні сейсмічних розламів й осадових порід у районі Чорного моря. Учені вважають, що в останній Льодовиковий період процес замерзання води привів до того , що рівень моря понизився спочатку приблизно на 150 метрів . Потім , 12 тис. років тому льодовик став відступати , і рівень світового океану почав підвищуватися . Долина Чорного моря була відрізана від світового океану (відповідно і від Середземного моря) природною “греблею” на місці Босфорської протоки . У якийсь момент ця “гребля” була прорвана напором морської води. Учені вважають , що процес був дуже швидким : вода могла прибувати зі швидкістю 1,5 кілометрів в день. Візуально , в районі прорваної греблі , це могло походити на 10 000 Ніагарських водоспадів . У наш час рівень Чорного моря знаходиться на 120 м нижче рівня світового океану і на 70 м нижче рівня Середземного моря . У текстах Платона описано тільки три види «атлантичних» тварин – бики , коні і слони . « Адже слонів на острові було дуже багато, і бо корму вистачало..і для цієї тварини” . Крим . Слони  – досить буденна знахідка на берегах чорноморських лиманів “.
На думку більшості дослідників, коні були вперше одомашнені в Причорноморських степах. А саме слово «Таврида» значить «країна биків» . На американському континенті та островах Атлантичного океану слонів ніколи не було , а коней побачили тільки з появою іспанських конкістадорів .         Платон писав, що острів атлантів був багатим на метали. Відповідно до Платона, атланти знали орихалк, золото, олово, срібло, мідь, свинець і залізо.
Крим. Керч і землі коло неї для давніх мешканців були неймовірним скарбом. Це майже чи не єдине в світі місце находження заліза (орихалка, золота, олова, срібла, міді, свинцю), лежачого відкрито на поверхні.

 

.

 

7.Аратта-2.  Кам’яна Могила.

 

history

history

Роки існування – 12 000 -3 000 років до н.е. Середній і пізній палеоліт-часи Біблійного Потопу (11 500 роки до н.е. і      4 500 рік до н.е. – серія з декількох потопів, в тому числі супроводжуваних затопленням низин Меотійського озера, яке перетворилось на сучасне Азовське море) . Скоріше всього Біблійний Потоп занотували племена, що жили в низинах Меотійського озера . Міфологема про всесвітній Потоп могла скластись приблизно 11 500 років до н.е.
Характеризується винайденням жерцями клинописного письма, орної обробки землі ,винайденням випічки хліба ( Хараппа/Халеп’я/Хліб’я?) , прирученням корів ( а значитьпоявилось молоко ) , а пізніше прирученням коней (доказано приручення коней вперше на Півдні України починаючи з 4 тисячоліття до н.е.) , і винайдення методу добування вогню з допомогою тертя (Трипілля – ТЕРти -палицю) . Слово Тур традиційно вже пов’язується також з биком Туром . В цьому руслі напевно виник культ Шіви (дволикий Шіва) з Трійцею в руці, яка символізує три природні явища : зародження , розвиток і руйнування…

history

history

Вже в Трипіллі (тримісто – санскритом Тріпуру: Трипілля, Ходосівка, Трахтемирів ) Аратта-2 була не однорідною: поряд з селом Трипілля є село Халеп’я (Харраппа) . В Хараппі жило плем’я ядавів (С.Наливайко ) і плем’я турвашу( 8 000 – 5 000 роки до н.е. ) . Можливо в майбутньому турвашу (санскритська назва) дадуть назву кримським таврам . Дещо осторонь в той же період жерцями сформувавсья ритуал запису священних текстів в Кам’яній Могилі , розміщеній поблизу сучасного Мелітополя (шуМерутополь), з культурою харапського типу . В той ще допотопний період Атлантиди  почало формуватись протиріччя між старими асурськими(санскр. термін) племенами (матріархальними) і молодими девівськими племенами (патріаральними) , які мали протестні настрої в тому числі і по релігійних уявленнях . Це протиріччя пізніше не один раз виливалось в глобальні війни , можливо нарушався баланс .
Наприклад до зруйнування Трипілля призвела якраз така війна , описана в “Рігведі” , як війна дева Шіви – ( молодих патріархалних племен  ) проти злого асура Майі (матріархальних племен ) . Асур Майя – це будівничий триміста Тріпури ( С.Наливайко “Індійський міф.Український коментар” стор.300 ) . В цій міфологемі описано боротьбу молодих патріархальних племен проти старих матріархальних троянських/асурських племен . В якості молодих патріархальних племен виступали історичні наступники племен ядавів і турвашу(троянців)
Можна зробити цікаві припущення . Трипілля (Troy-2/Троя-2)  включало, крім трьох міст , цілу систему Трипільських/Троянових/Змієвих Валів , залишки яких тягнуться через всю Україну від Румунського Подунав’я до Оки в Росії на тисячі кілометрів , а в сучасній Польщі вони відомі , як Шльонські вали .

history

history

В давньоіранській священній книзі “Авеста” Вара/Вал – це обитель( житло ) , прихисток для людей і худоби . “Авеста” описує, що першоцар Йіма ( біблійний Сім , згідно переказів Платона про Атлантиду – Венор ) за дорученням Ахурамазди ( зороастрійське божество , тотожне слов’янському Дажбогу та індійському Варуні ) збудував Вару (Troy-1/Троя-1) і обніс її трьома круговими валами , розміром – в один кінський гін від центру навсібоки ( Авеста, 78-81 ;ЗМ,460 ) . В індійській “Махабгараті” мовиться , що першим будівничим Тріпури був жрець асур Майя , який і збудував Тріпуру ( С.Наливайко ” Українська Індоарика” ) . На мою думку ідеться зовсім не про одну і ту ж Тріпуру / ТриВару, а про еволюційний розвиток… Якщо перша Тріпура (Троя-2) розташовувалась під Києвом в селі Трипілля , то Авестійська Вара (Троя-1) була приморською і могла локалізовуватись на березі Меотійского озера , наприклад недалеко Кам’яної Могили на берегах Молочного лиману (північний берг сучасного Азовського моря) , або на берегах Дніпровського лиману , або на берегах річки Дон – на приморських островах , тим більше , що за індійською легендою з “Махабгарати” в книзі “Шіва-Рудра й асурська фортеця Тріпура ” (С.Наливайко “Індійський міф,Український коментар”, стор.300 ) , Тріпура розміщувалась на березі якогось моря . За легендою , під час битви асурів Майї з військом Шіви , асури програючи битву , заховали Тріпуру на дні морському (час потопу) , а потім і перенесли Тріпуру з морського дна на Західний край моря ( стор.309 ),( що як Тріпуру відбудували на місці сучасного кримського міста Керч ). Це тим більш вірогідно , що в цій легенді описується вершина гори Меру( стор.310 ) гора Арарат ? Ахейськими племенами ця війна описана , як війна повсталої Гіпербореї проти титанів Атлантиди , яка призвела до Всесвітнього Біблійного Потопу , в результаті чого Атлантида пішла під воду . Ще одне інтересне співпадіння слів : першоцар Авестійської Вари Йіма – це біблійний Сім/Семен, морський бог Варуна – це Вариман(Ахурамазд) . Іранському ВАРа відповідає індійське ПУРу(поляни), хоча пуру вже відноситься до патріархальних племен , гора Меру співзвучна назві Шумер , шумерське сухур – це індійське асур … Після програшу війни і біблійного потопу асурські племена, зокрема урманнеї , втекли на Закавказзя і дальше в Меандоабську долину (дворіччя Тигру і Євфрату – аналог Дніпра і Бугу ? ). В подальшому на основі легенд цих племен могла сформуватись легенда про Біблійний Потоп уже єврейськими жрецькими ( також, як урманнеї)племенами . Племена , що програли битву за Тріпуру, в майбутньому почали називатись ілірійськими (народи моря): етруски ,тіррени , теУКРи (троянці) , фрігійці(вірмени) , фракійці/франкійці , пеласги , ахейці – (явани , лікійці ,карійці і др. – до яких могли входити і майбутні українські племена  . Якщо припустити , що Авестійська Вара і Трипілля – це різні Тріпури , то Авестійська  Троя-1/Тріпура-1 була розбита гіпотетично в часи біблійного потопу 11 500 років до н.е. Авестійську Вару написали ранні асурські індо-іранські  племена .Трипільська Тріпура-2/Троя-2 (село Трипілля під Києвом) була розбита молодими кімерійськими племенами в 3 000-х роках до н.е.

В “Махабгараті” мовиться про Майю (по-українськи Іматель (тягне в воду) , бо пов’язаний з сузір’ям Близнят Іма-Яма , Інь-Янь) , що боги дали йому владу і він спочатку слідував традиціям і виконував обітниці , а потім загордився і почав на землі творити зло. В результаті битви приблизно 3 000 року до н.е., перемогу здобули патріархальні девівські племена . Трипіля (Troy-2/Троя-2) було розбите , а виникнення Змійових Валів  пов’язують , за народними переказами, з християнськими св’ятими Кузьмою і Дем’яном (девівських племен) , які запрягли злого змія у плуг ( Майю ) і прогнали його “до синього моря”, а змій якраз і “проорав” Змієві Вали ( водяні канави з насипаними біля них валами ). ( Сергій Наливайко “Етнічна Історія Давньої України” стор.138 ).

history

Серед програвших могли були і протоциганські племена, які пішли в Молдавію , Румунію (Романія ) , і в Індію ( чонгари ) . Після програшу найпершої Авестійської Троянської війни , матріархальні племена стали вигнанцями і розійшлись по світу – це біблійний Сім , який пішов на Схід , Хам , який пішов на Південь , і Яфет, який пішов на Північ і Захід, хоча насправді мова може йти про те , що Сім , Хам і Яфет – це три асурські племена .

 

 

.

9. Аратта-3А (хaтська, поселення Чатал-Гуюк). 

 

history

history

Одна із найдавніших протошумерських Аратт ( 6 700 – 4 000 роки до н.е. ). Знаходилась на Півночі сучасної Туреччини і названа за сучасним поселенням Чатал-Гуюк. Аратта-2 ( Трипільська ) і Аратта-3А (Чатал-Гуюкська) уклали між собою першу писемну угоду ! , складену між жерцями Кам’яної Могили і жерцями Аратти-1А. Ця угода розшифрована і прочитана А.Кифішиним на Гроті “Чаклуна” і “Бика”( панно №25 і №37/4) Кам’яної Могили і в храмі № 7/23 Чатал-Гуюка. Тобто угода складена в двох екземплярах на кам’яних скрижалях : в Камяній Могилі і в Чатал-Гуюку знаходяться повністю ідентичні клинописні тексти. ( “Історична Аратта, чи археологічне Трипілля” Ю.Шилов, стор.11-14 ).

 

.
10.Аратта – 3Б (Вірменька) .

.

history

history

Аратта-3Б – це протошумерська вірменська кУрАрту ( 3 000 років до н.е. :курорт?) – УрМаннея ( за племенами урманнеїв ) з горою Арарат і нагір’ям Едем , біля озера Урмія , на території сучасного Ірану .

 

.

 

11. Аратта-4 (Індійська Пенджабо-Сіндська Хараппа).

history

history

Індійська Хараппа (територія сучасної Північно-Західної Індії і сучасного Пакистану – час заснування 4 000 років до н.е. ) , яку згодом (3 000 – 1 000 тисячоліття до н.е. ) критикували індійські брахмани . Описана в “Махабгараті”  ( С.Наливайко “Індійський міф . український коментар”, стор.199 ) із слів очевидця брахмана , що побував в її столиці .  Хараппа – місце безвірників , які не придержуються брахманських звичаїв . Це сучасне місто Сіалкот в Пакистані .                                                                            

                                                                                                                 

.

   Як не дивно це прозвучить , але могли бути праві і предки майбутніх слов’ян і  предки майбутніх мусульман . А істина може бути десь по середині і  з часом  змінюватись …  і варто чомусь повчитись і в хороших традиціях мусульман , чи других релігій …                                                                  Я чув , що фізики говорять : фізика – наука  точна і  може звести з розуму…, потрібно до природи прислухатись…

Дуже вірогідно , що в припущеннях згадано не всі старовинні народи . В той час були другі уявлення про справедливість і не хотілось би когось образити . Ці припущення зовсім не потрібно сприймати , як істину в послідній інстанції .

Можливо церква і археологи зроблять інтересні гіпотези . Для нас було б достатньо  і того , що здається Атлантида потрошку відкриває нам свої тайни …

 

                        

 

.

13.Троя. Троянська війна ( Троя-3 ) .

.

history

history

Троянська війна відбулась приблизно в 1500-х роках до н.е. Причини війни лежать в схожій площині , що і під час Трипільської війни – в світоглядних протиріччях патріархального племен і матріархальних  племен.
БлизькосхіднуТрою можна розглядати, як історичне продовження українського Трипілля.
На боці троянців бились фракійці, пелазги , лелеги( фракійці-трери ) , амазонки – усі “народи моря” з описів єгипетських папірусів.
Подібна битва між пандавами (пуру) і кауравами (куру) 3100 року до н.е. описана в “Махабгараті” (імовірно ця битва могла бути трипільською ). Крішна бився за пандавів в трипільській битві, а скіф Ахіл в Троянській битві за ахейців ( 1500 років до н.е. ). Можна пропустити – це битва кімерійців проти скіфів, де скіфи отримали перемогу. Після цієї битви із затримкою на 200 років , приблизно в 1300 році до нашої ери дельта Нілу зазнала нападу так званих “народів моря” – народів, що програли Троянську війну – правда вже під проводом переможців (стор.132 там же ).
Ахіл помер від попадання стріли в п’ятку і індійський Крішна помер також від попадання стріли в п’ятку .

.
14.     Угри .
(стор.260, 500 “Українська Індоарика” ). Крішна ( стор.491 ).

 

history

Поняття Угр – уГор/уГар ( Угрь по-російськи і Вуж по-українськи) , Угорець (житель гір) , Угорник (житель рівнин і низин) , Іскровик – це збірне поняття міфічного життєдайного Змія , легендарний цар Горох , став батьком п’ятьох  Пандавів . Це поняття ширше за традційне уявлення про угрів – Венгурів-Мадяр .  Угра споріднене із словом Укріплення , фортеця – сУгор-оджа, загорожа, по-санскритськи (u)Garh – укріплене місце . Можливо із поняттям Укріплене місце , поселення – пов’язана і назва Українці (укріплена громада) . Під час сучасних археологічних розкопок трипільських міст – Тальянки , Небелиця – виявилось , що міста були кругового планування і оточені Валом-Укріпленням . Можливо , що саме слово УКР має також відношення до древніх Афін ,де на узвишеному місці був розміщений АКРополь ( Укрополь? ) – місце поклоніння богам .

history

Геродот у 5 столітті до н.е. розповів скіфську легенду про походження скіфів від Зевса і дочки річки Бористен ( Дніпро ). Від іхнього союзу народився предок скіфів ? – Таргітай , у якого було троє синів –  Ліпоксай , Арпоксай і Колаксай . На мою думку – цю легенду скіфи переказали Геродоту , але судячи з імен царів в цій легенді ідеться не про часи скіфів , а про часи троянців , шумерів і кімерійців . Про скіфські часи мова іде в другій легенді , де в Геракла і змієногої діви-богині народилось троє синів – Старший Агатирс , середульший Гелон і молодший Скіф .                                                                                                                                                                                      Можливо перша троянська війна (Троя-1) між атлантами і гіперборейцями ознаменувала закінчення Золотого Віку атлантів (біблійним потопом) і початок Срібного Віку , гіперборейців-шумерів . Трипільська війна (Трипурська Троя-2) відбулась приблизно3100 років до н.е. між кімерійцями і троянцями-трипільцями на території сучасної Київщини , і після неї наступив так званий Залізний Вік (Каліюга) , кімерійський .   В індійській “Махабгараті” описано війну між двоюрідними братами :  пандавами і кауравами – кравенцями , аналогічно протистоянню між ахейцями і троянцями у Троянській близькосхідній війні ( Троя-3) за 1500 років до н.е. Закінчення цієї війни ознаменувало початок скіфського панування.

history

Цікаво, що в Києві на Ярославому Валу є Золоті Ворота – аналог Золотого міста в міфічній Тріпурі . Іранське слово Вар-Вал є аналогом ведійського (індійсько-санскритського) слова Пуру-пол (поляни) . Тобто Київ міг бути центром міфічної Трої -2 – Ведійської Тріпури (Трипілля) .

Можливо також первісно Троя-0 зародилась у столиці Атлантиди місті Мегаполіс (по розповідям Платона) у вигляді авестійської Вари . Потім у значно більшому розміріТрою-1А побудували племена Атлантиди на північному березі  Меотійського Озера в районі сучасного Молочного Лиману – згодом ця Троя виступатиме , як Райський Едем з молочними ріками (сучасна ріка Молочна) і кисільними берегами ( чорнозему ) . Після потопу Трою-1Б відродили племена затонулої Атлантиди на західному березі в районі сучасного міста Керч з горою Арарат – сучасною горою Мітрідат .  Але це всього лише версія приблизного розвитку подій стародавнього світу .

Степан Наливайко вважає , що санскритське sarva “увесь”(серби) на іранському грунті звучатиме Garva/Garpa(хорвати) – тобто одне і те ж поняття українською мовою звучатиме або Серби(санскр. звучання)-sarva, або Хорвати (іранське звучання) .

history

Між старим Києвом і Печерським монастирем було урочище й гора Угорська , а цей район у літописні часи входив до так званого Берестівського   “урядового центру” і мав у м.Київ свої Угорські ворота . Саме на цій горі в Угорському урочищі і поховали князя Аскольда – тут нині розміщено Аскольдову могилу. Дехто ідентифікує Угорську гору з неідентифікованою горою Хоревиця . Що як угорцями були і угорці-українці і угорці -венгри .  Санскритське ugra (хінді ugr ) означає “витязь, велетень, богатир, герой” . Інтересно , що річка Буг колись називалась Бог .

history

Можливо , що ім’я Угр – це Гал !!! В санскриті часто буква “Р” переходить на український грунт у вигляді звука “Л” . А в України плем’я Галів широко відоме в  кімерійські часи .  Можна добавити , що за Степаном Наливайком слово Гал – це чорний бик, галка – це чорна птаха, галоха – чорна корова. Відносно землеробів є ще одне слово із санскриту – Krishti , яке означає “землероб” ( стор.491 ).

history

Можливо Угро-Хорвати – це і племя сербів , тільки передане іранською мовою(мовна група кентум) , бо індійською буде – Серби (мовна група сатем) .
Адже  пеласги (ще матріархальні племена) звели Афінський Акрополь  . Карійський Ікар – придумав і створив крила (паруси) , щоб покинути острів Крит , але за однією із версій під час бурі загинув .

.

 

.

15. Богиня Уша .
( Стор.77, 346 “Українська Індоарика ).

.

 

history

Уша вважається матір’ю Ашвінів : враніньої і вечірньої зорі, або сутінок .Уша – вона ж Ужа (Ужас по-російськи , жах – по-українськи ) . Уша якось пов’язана з всесвітніми потопами на межі 11 і 4 тисячоліття до н.е. – можливо щоб люди пам’ятали про потоп …

 

 

 

history

Декілька слів про бога Стрибога – покровителя воїнів – древлян, основною зброєю яких були булава, лук і стріли, тобто Стрибог, покровитель лучників ( санскритсье Shara – стріла , первісно означала “очерет,камиш” – звідси черкеси – козаки-лучники ).

history

Половці споріднені з індійськими раджпутами , індійськими козаками, які колись мали князівство КАНГРА . А Канграми називали також печенігів. Тобто печеніги і половці споріднені племена – старовинна назва – Кангари і Коримани ( Лемки також Кориманці ).

 

.
18.Журавель – сонячний птах Аполлона .

 

history

history
У племені Крішни і Баладеви, споріднених з літописними ятвягами були сильні тотемні уявлення , пов’язані з журавлем . Лебеді і журавлі – птахи грецького бога Аполлона, який зимує в Гіпербореї ( північ і схід Азовсього моря ) . Українці і греки знають “журавлині ” танці  .

 

.

 

20. Ведійсько – Індійський Мітра – схід Сонця .
(стор.102. “Українська Індоарика” ).

 

history

history

В древніх індоіранських племенах була пара божеств: Мітра-Ахура Мазда в іранській “Авесті” й Мітра-Варуна в індійській “Рігведі”. Разом Мітра і Варуна виконують магіко-юридичну функцію і охороняють суспільно-моральні засади – Дгарму-Арту. Ахура Мазда моделював космічні водні елементи , а Мітра втілював сонячні сили, мир між людьми і курував договірні функції. Мітра бог друждби, миру, він миролюбний і милосердний, стежив за дотриманням угод і договорів. В функції Мітри входило об’єднувати людей в Громаду, Мир . У санскриті слово Грамма – означає Село , громаду .В іранському пантеоні богів Мітра посів чільне місце як бог – Змієборець ( подібно Архангелу Михаїлу ) . Багато спільного в Мітри з архистратигом Михаілом, нині офіційним небесним поровителем Києва.

 

.

Слід сказати , що нова клавіатура музичного інструменту вперше була винайдена в Німеччині в 70-х роках , призибулась і потім я її випадково замітив , забув про неї і через пару років згадав вже ніби як свою…

Використана література:
Степан Наливайко”Індійський міф.Український коментар”,Київ;
Степан Наливайко “Українська Індоарика”,Київ 2007 р.;
Сергій Наливайко “Етнічна історія Давньої України”,Київ ;
А.Г.Кифишин “Древнее святилище Каменная Могила. Опыт дешифровки протошумерского письма 12  3 тысячелетия до н.е. “, Киев 2001 р. ;
Ю.Шилов “Аратта.Шляхи аріїв”, Київ;
Ю.Шилов “Історична Аратта, чи археологічне Трипілля”, 2009 ;
Василь Кобилюх “Праукраїна і Санскрит”, Тернопіль 2008 р.;
В.Каганець “Арійський стандарт”, Київ ;
Діалоги Платона “Тімей”, “Критій”, Вікіпедія Критій(Платон).                                                           О.Братко-Кутинський “Феномен України” , Київ 2008 р.                                                                          http://spadok.org.ua/tavriya/atlantyda-perebuvala-na-mistsi-suchasnogo-krymu                     http://www.ua-maps.com/images/ukraine/crimea/crimea_5.gif                                               http://akvatoria.org.ua/sites/default/files/Black_Sea_map.jpg                                                      http://kabel-meganom.com.ua/meganom.html

 

.

 

This entry was posted in Історія. Bookmark the permalink.

Напишіть відгук